Nowe mieszkanie

Przede mną najważniejsza przeprowadzka której trzeba się poddać. Teraz można rzec na swoje. Czas biegnie niemiłosiernie, toteż powinniśmy się wziąć żywo do roboty. Większość naszych szpargałów już czeka w kartonach, ale jeszcze drugie tyle zostało do spakowania. Rzecz jasna z tym sobie łatwo poradzimy, a ja wybiegam już myślami w jaki sposób udekorujemy nasze własne M. Są tam 3 pokoje i, kuchnia, więc lecimy po kolei.

Kuchnia, nieskromnie można stwierdzić, że jest umeblowana i nie wymaga dużych modyfikacji. Odświeżymy tylko ściany. Wcześniej mieszkało tutaj tylko dwoje ludzi i w tej wcale nie małej kuchni znajdują się stoły i krzesła. Niestety jedynie dwa, i z pewnością wszyscy się nie zmieścimy. Będziemy musieli zastanowić się nad zamianą, na trochę większy, żeby się nie prowadzać z jedzeniem do dużego pokoju. Nie wiem, czy da się kupić coś gotowego, czy będziemy zmuszeni takowy stół robić pod wymiar.

Sypialnia. Jest trochę mniejsza niż ta do której się przyzwyczailiśmy, dlatego od razu stwierdziliśmy, że nie będziemy braćzabierać naszej szafy. Muszę wspomnieć, że tam została szafa zabudowana, także nasza będzie zbędna. Niestety radzimy co począć z łóżkiem. Mamy wielkie, a tam pokój sypialny jest znacznie mniejsza od naszej obecnie. Łóżko jakoś upchniemy, lecz zostanie mało miejsca. Jednak nie widzi mi się wymienić duże łóżko na mniej wygodną wersalkę i codziennie się schylać przy ścieleniu. Oprócz łóżka powinniśmy zabrać również toaletkę i komodę. Boję się jednak, iż razem się nie zmieszczą i będzie trzeba z czegoś zrezygnować.

Dziecięcy pokój. Jak to w blokach jest niewielki, ale będzie jedynie dla jednego dziecka. Przez wiele lat ja miałem pokój z bratem i lepiej niż ktokolwiek inny wiem jak konieczny jest własny pokój. Obecnie nie planujemy go od nowa urządzać. Wykorzystamy meble te co posiadamy ze starego domu, a za rok jak czas będzie iść do pierwszej klasy zakupimy fajny zestaw. Są ładne meble systemowe, które nie potrzebują wiele przestrzeni, i są niezwykle funkcjonalne. Należy mieć na uwadze, że biurko jak pójdzie do szkoły będzie nieuniknione. Dopiero była przedszkolakiem, a tu nagle czas iść do szkoły.

Pokój dzienny. Ja bym chciał mieć konieczne jest tam trochę wolnego miejsca.Nieduża sofa, podstawka pod rtv, telewizor, a z drugiej strony stół i krzesła. Jest to wykonalne, bo pokój jest bardzo ustawny. Z tego co wiem obecni właściciele mieszkania nie będą zdejmować żyrandoli, oraz zostawiają dwie komody. Raptem co mieliśmy dylemat odnośnie wykorzystania naszej komody ze starego domu, a tu kolejny mebel do kolekcji. Jeśli stwierdzimy, że ani trochę nie pasuje do naszej wizji, wyląduje po prostu na śmietniku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s